Tel: +421 32 74 41 584 pension@tiberia.sk
atrakcie

Atrakcie

Najväčšou historickou dominantou mesta je Trenčiansky hrad, ale za návštevu stoja aj galérie, múzeá a kostoly. V blízkom okolí Trenčína môžete navštíviť Beckovský hrad a hrad v Čachticiach, preslávený legendami o grófke Báthory.

 

Trenčín je známym výstavníckym centrom. Vzdialenosť Trenčianskeho výstaviska "Expo Center" od nášho penziónu je cca 1 km.

 

Vzdialenosť do Trenčianskeho kongresového centra, kde sa konajú divadelné predstavenia, koncerty a konferencie je 1,6 km.

V dosahu asi 1,2 km sa nachádza množstvo rôznych reštaurácií, barov a diskoték. Doprava taxíkom z penziónu do centra nie je drahá a trvá menej ako 5 minút.

Každoročne sa v lete v našom meste koná multikultúrny festival Bažant Pohoda a filmový festival Art Filmfest, ktoré sú dôvodom návštevy Trenčína pre desiatky tisíc ľudí.

12 km od Trenčína sa nachádzajú najnavštevovanejšie kúpele na Slovensku Kúpele Trenčianske Teplice.

 

240 m od Penziónu Tiberia je Lesopark Brezina s bežeckými trasami a začiatok niektorých turistických chodníkov a  cyklotrás.
Vo vzdialenosti cca 1 km je k dispozícii krytá plaváreň, sauna a niekoľko fitness centier. Asi 2 km od nás sa nachádzajú tenisové kurty a komplexný športový areál s bedmintonovými a sqashovými kurtami, bowlingovou dráhou a indoor golfom.